Wczytuję dane...

Nielateksowe

Prezerwatywa jako najstarszy środek antykoncepcyjny na świecie na przestrzeni wieków przeszła bardzo długą drogę. Dopiero w 1912 roku Julius Fromm opracował pierwszą prezerwatywę lateksową.

Najpopularniejsze na rynku są prezerwatywy klasyczne (lateksowe) oraz nielateksowe (produkowane głównie syntetycznej żywicy AT-10 oraz poliizoprenu). Prezerwatywy nielateksowe charakteryzują się taką samą skutecznością zabezpieczenia zarówno przed nieplanowaną ciążą, jak i chorobami wenerycznymi. Poliizopropen jest materiałem bardzo trwałym i wytrzymałym, nawet trochę bardziej niż lateks. Prezerwatywy nielateksowe, aby być dopuszczone do dystrybucji, muszą spełniać normy i przejść testy wytrzymałościowe oraz jakościowe, podobnie jak klasyczne lateksowe odpowiedniki. Z tego powodu możemy być pewni, że odpowiednio przechowywane spełnią należycie swoją funkcję.

W ofercie dostępne są klasyczne - Original, Ekstra nawilżone dla lepszych doznań oraz Intense feel - wyposażone w wypustki, które dodatkowo stymulują kobiece narządy płciowe podczas stosunku. Prezerwatywy nielateksowe nie powodują uczucia sztuczności czy obniżenia popędu, co może mieć miejsce w przypadku klasycznych kondomów.

Prezerwatywy nielateksowe posiadają wiele zalet. Najważniejsze z nich to:

  • Możliwość stosowania z każdym typem żeli intymnych (na bazie wody, olejków i oliwek). Poliizopren w przeciwieństwie do lateksu nie ulega zniszczeniu na skutek kontaktu z olejami, kremami czy bitą śmietaną. 
  • Bardzo dobre przewodzenie ciepła, przez co doznania są jak najbardziej zbliżone do stosunku bez prezerwatywy.
  • Brak smaku i zapachu, są delikatniejsze w dotyku.
  • Są bardzo cienkie, co przekłada się na zwiększenie jakości i satysfakcji ze stosunku, jednocześnie są tak samo skuteczne jak lateksowe.
  • Prezerwatywy nielateksowe nie uczulają, z tego powodu są odpowiednim wyborem dla osób uczulonych na lateks.

Jak należy przechowywać prezerwatywy?

By zapewnić sobie i partnerowi bezpieczeństwo należy pilnować, aby prezerwatywy były odpowiednio chronione przed czynnikami zewnętrznymi i zachowały swoją pełną funkcjonalność. Dlatego też należy:

  1. Chronić prezerwatywy nielateksowe przed promieniowaniem słonecznym.
  2. Nie trzymać ich w portfelu czy kieszeni spodni, gdyż są tam narażone na uszkodzenia mechaniczne i przetarcia.
  3. Miejsce, w którym przechowujemy prezerwatywy powinno być suche i chłodne.
  4. Należy sprawdzać datę przydatności i zalecaną temperaturę przechowywania, zwłaszcza jeśli zmieniamy strefę klimatyczną.
  5. Nie jest wskazane używanie prezerwatyw, których kolor jest niejednolity, struktura jest krucha i sucha albo wyraźnie lepka.
Sortuj według:
Wyświetl po produktów