Wczytuję dane...

Lubrykanty i żele

Żele intymne, a więc lubrykanty są substancjami nawilżającymi, które zmniejszają tarcie w czasie stosunku seksualnego. Niekiedy stosuje się je ze względów zdrowotnych (w przypadku suchości pochwy), ale najczęściej dla urozmaicenia życia seksualnego. Poszczególne żele intymne mogą się między sobą różnić składem, konsystencją, kolorem, zapachem czy smakiem.

Żele intymne na bazie wody są najbardziej naturalne i przyjazne dla skóry. Rzadko wywołują alergię bądź podrażnienia. Poza tym nie obniżają skuteczność prezerwatyw. Lubrykanty na bazie silikonu posiadają lepsze właściwości nawilżające. Doskonale sprawdzają się podczas seksu analnego. Coraz większą popularnością cieszą się też lubrykanty zapachowe i smakowe (najczęściej owocowe). Spożywane w małych ilościach nie są niebezpieczne dla zdrowia. Żele intymne hipoalergiczne produkowane są na bazie wody. Nie posiadają substancji zapachowych, smakowych czy barwników. Są przeznaczone dla osób o szczególnie wrażliwej skórze ze skłonnością do alergii. Ciekawym rozwiązaniem są też lubrykanty stymulujące, a więc zawierające składniki o właściwościach chłodzących czy rozgrzewających. Poza tym wyróżnia się żele intymne 2w1, które nadają się do nawilżania stref intymnych i wykonywania erotycznego masażu. Ponadto czasami na rynku spotkać można lubrykanty wspomagające zapłodnienie. Ich składniki mają za zadania zwiększać ruchliwość i żywotność plemników.

Głównym wskazaniem do stosowania lubrykantów jest suchość pochwy. Problem ten dotyczy przede wszystkim karmiących piersią oraz w okresie menopauzy. Czasami spowodowane jest to także źle dobraną antykoncepcją bądź przyjmowaniem wybranych leków. Czasem suchość pochwy jest objawem przejściowym, który pojawia się na skutek długotrwałego stresu. Po żele intymne sięgają również pary, które chcą urozmaicić swoje życie seksualne. Lubrykanty nadają się bowiem do erotycznego masażu. Są wskazane do seksu analnego czy seksu z użyciem zabawek erotycznych.

Sortuj według:
Wyświetl po produktów